TITLE

DESCRIPTION

Škola v přírodě

Informace pro rodiče

Jídelní lístek

Režim dne

Seznam věcí

Omlouváme se Vám za technické potíže na našem webu. V současné době je fotogalerie mimo provoz, a tak Vám přinášíme fotky ze školy v přírodě, alespoň tímto způsobem. Děkujeme za pochopení.

 

 

1. května – Vyrážíme!

 

Letos poprvé vyrazili na školu v přírodě kromě žáků 2. až 5. ročníků i prvňáčci. Po dvou letech jsme změnili cíl našeho pobytu a za mohutného mávání rodičů vyrazili na týdenní školu v přírodě v Hrachově. Cesta byla dlouhá a ve velkém teple úmorná, stála ale za to. Po necelých třech hodinách nás přivítalo kouzelné prostředí hrachovského areálu se spoustou prostoru k nejrůznějším aktivitám, které si děti budou moci vyzkoušet.

Po krátké informační schůzce, zdravotní prohlídce a vyzvednutí povlečení nás čekalo příjemné ubytování v bungalovech a chatkách. Povlékání postelí se stalo oříškem jak pro malé, tak i pro velké, nakonec jsme ale všechno zvládli a vydali se na večeři, která všem moc chutnala.

Večerní procházka a prohlídka okolí měla za cíl děti unavit…Cíl úplně splněn nebyl, ale nakonec i ti nejotrlejší usnuly a mohly si nechat snít o tom, co nás bude čekat zítra.

P5010148P5010151P5010152P5010153P5010154P5010157P5010158

 

2. května – Zahajujeme hru Interpol!


Starší ročníky řádily do hlubokých nočních hodin, a tak se jim vůbec nechtělo stávat do nového dne, ve kterém je čekala dopolední výuka a odpolední zahájení hry Interpol. Protože nám přálo počasí, probíhala dopolední čtyřhodinová výuka ve velké míře venku. Žáci se nejen učili, ale vyzkoušeli i místní prolézačky, hřiště a prohlédli si místní zvířenu. Odpolední program pak málem zničila bouřka, která se prohnala nad naším táborem. Naštěstí, jak rychle přišla, tak i odešla a tak výcvik agentů pod vedením vychovatelů v rámci táborové hry, ve které se děti cvičí v agentských technikách jako např. sledování nepřítele, hledání stop nebo odlévání otisků mohl začít.

Třešničkou na dortu dnešního dne byla diskotéka, kterou žily všechny děti už od rána a řádně se na ni připravovaly.  Vůně laků a gelů byla cítit na míle daleko a největším oříškem dne byl správný výběr šatů. Úsilí však nebylo marné, všichni tanečníci vypadali, jak se patří a trsali jak o život. Hodina a půl tance utekla, jak vede a všichni se museli chtě nechtě odebrat do pelíšků, v kterých se jim dnes usínalo díky celodenní námaze mnohem rychleji a lépe.

 

DSC00965DSC00967DSC00969DSC00970DSCN0576DSCN0577DSCN0578DSCN0579DSCN0582DSCN0587DSCN0588DSCN0589DSCN0590DSCN0597DSCN0600DSCN0599DSCN0601DSCN0605DSCN0606DSCN0612DSCN0613DSCN0613DSCN0617DSCN0618DSCN0619

 

3. května – Celodenní výlet

 

Dnešní den byl ve znamení celodenního výletu. Protože nás není tolik, rozhodli jsme se vyrazit všichni společně, první až pátý ročník. Počasí nám přálo, nebylo ani vedro ani zima, prostě tak akorát na pořádný výlet. Váhali jsme, jakou trasu vybrat, co už bude moc pro mladší a co málo pro starší. Nakonec jsme zvolili kompromis. V devět hodin ráno jsme vyrazily směr Dražkov, kde jsme navštívili muzeum Váchův špejchar, kde jsme měli možnost shlédnout výstavu historických motocyklů a expozici se zaměřením na obtížný život ve středním Povltaví. Nejen díky milému panu průvodci expozice zaujala nejen velké, ale i malé. Naší pozornosti nemohla ujít místní samoobsluha, v které daly děti zabrat svým peněženkám a nakoupily si spoustu dobrůtek. Naše další cesta směřovala na Kunclův mlýn a dále pak do městečka Svatý Jan. Odtud už byl kousek do Skrýšova, kde nás čekala majitelka farmy se zvířaty. Děti si tak mohly pohladit koníky, viděly týden stará kachňátka i vietnamská prasátka a pomazlily se s jehňátky i kůzlátky. Bylo to milé setkání, které pohladilo na duši. Pak už nás čekala jen cesta domů, která rychle utekla, díky hladu, který nás hnal kupředu, aniž bychom cítili 12 km v nohách. Večerním programem bylo kino, jak jinak, než s detektivní zápletkou ve stylu Interpolu. Pokud byste si mysleli, že 12 km pochodu děti skolí, jste na omylu. Zvládly ještě závěrečnou večerní honičku a do postelí se jim jen tak nechtělo.

DSCN0630DSCN0644DSCN0646DSCN0650DSCN0654P5030167

 

4. května – Hra pokračuje

 

Dnešní den jsme se opět probudili do krásného, slunečného dne. Dopoledne probíhala výuka v rámci třídních kolektivů. Jen málo kdo z vyučujících ale odolal krásnému počasí a alespoň na část výuky vyrazil s dětmi do přírody. Po obědě už děti netrpělivě očekávaly zadání odpoledních aktivit.  V rámci odpoledního programu se děti zdržovaly v areálu a soutěžily v týmech na nejrůznějších stanovištích, sbíraly potřebné bodíky do soutěže a zároveň získávaly indicie k odhalení záhadného pachatele v rámci naší táborové hry. Večerní program byl tentokrát venkovní. Děti si procvičily obratnost v lanovém centru, hrály minigolf a někteří se cvičily v morseovce a první pomoci. Věříme, že zítřek se vydaří stejně jako hezky jako dnešek a všichni si ho také tak užijí.
 

 

5. května – I v sobotu se učíme?

Ano učíme. Dětem se sice moc nechtělo, ale díky časté venkovní výuce nebo delším přestávkám na sluníčku, jim to rychle uteklo. K obědu byl všemi očekávaný smažený sýr, takže další motivace, proč zvládnout dopolední výuku. Odpolední program překazilo dětem počasí, a tak nastala „mokrá varianta“a děti strávily část odpoledne se svými vychovatelkami v klubovnách, kde kreslily, soutěžily v nejrůznějších aktivitách a plnily úkoly. Po odpolední svačině se ale počasí umoudřilo a mohl začít očekávaný program v rámci Interpolu „Jak vydělat doláče aneb živnosti“. Starší děti si založily různé živnosti jako kadeřnictví, tetování, kosmetika, věštectví, masáže aj. Menší děti pak dostaly balík táborových peněz, za které si jednotlivé služby kupovaly a navíc u každé živnosti zodpovídaly otázky týkající se naší společné táborové hry. Jistě si dokážete představit radost v očích vašich dětí, když dostanou penízky a mohou nakupovat, co chtějí. Děti lítaly po celém areálu, snažily se utratit co nejvíc a z každého nového úlovku měly nesmírnou radost, která jim vydržela až do postýlek.

 
 

 

6. května – Dopadení zločince

Dnes jsme se probudili do upršeného dne, který nikoho nepotěšil. Co ale všechny děti potěšilo, bylo to, že se dnes nemusely učit. Strávily totiž celý den s vychovatelkami. Paní učitelky ale nezahálely a vyrazily prozkoumat okolí Hrachova, které je opravdu nádherné. Děti si mezi tím užívaly atrakcí místního areálu tak, aby si postupně vyzkoušely všechny možné aktivity. Konečně se také dočkaly dopadení zloděje, na něhož celý týden tak pilně trénovaly agentské techniky. Vypátraly ho v lese a za všeobecného jekotu ho dohonily, shodily na zem a zneškodnilyJ . Po večeři se zúčastnily hry „Partička“, která byla skoro stejně dobrá, jako televizní pořad. Děti se nasmály a někteří odvážlivci si dokonce zkusily improvizaci před diváky na vlastní kůži, za což si zasloužily velký potlesk a náš obdiv. Zítra nás čeká poslední výukový den, velké balení a očekávaná závěrečná diskotéka s prodlouženou večerkou, na kterou se už všichni moc těší.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starý web

Pokud chcete vidět starší příspěvky a další pak máte možnost zachovali jsme pro vás starý web.

KONTAKT

Základní škola, Liberec, Kaplického 384, p. o.

Kaplického 384

463 12, Liberec 23

IČ 72743379

TELEFONY

+420 739 329 110

+420 602 470 953