Aktuálně z lyžařského kurzu

Pondělí

Ráno jsme se před školou sešli v plném počtu, cesta proběhla bez problémů a v 9 hodin jsme již byli na místě, na Pardubických chatách v Kořenově. Poté, co jsme se ubytovali, připravili jsme pro žáky seznamovací aktivity, protože společně s námi je zde dalších 9 žáků ze ZŠ Jestřebí. Po vzájemném seznámení nás čekal oběd, a přestože počasí nebylo kdovíjaké, po obědě následovalo samotné zahájení výcviku. Deštivý víkend udělal bohužel své a sněhu v okolí naší chaty příliš nebylo. Na program prvního dne to však stačilo. Vyrazili jsme na cvičnou louku za chatou, kde proběhla základní průprava bezpečného pohybu na sjezdovce a rozřazení do skupin. Začátečníci se učili jak se správně pohybovat, aby je lyže poslouchaly, snowboardisté trénovali rovnováhu. Obojí budeme zítra potřebovat, protože se chystáme na vetší sjezdovku, kde by měly být i lepší sněhové podmínky.

Nálada je dobrá, stejně tak jako počasí by se snad mělo umoudřit, a tak jsme první den prozatím všichni spokojeni.

IMG_1502IMG_1504IMG_1505

Úterý

Dnes bylo celý den zataženo, ale nám to příliš nevadilo, protože nás čekala výzva a to přechod na „velkou sjezdovku“ U Čápa. Začátečnické družstvo nejdříve trénovalo na dětském vleku, ale odpoledne jsme již všichni společně jezdili „na kotvě“. Všichni se nakonec nějakým způsobem naučili použít vlek k tomu, aby se dostali nahoru, a protože dolů to šlo také každému, tak můžeme považovat hlavní úkol dnešního dne za splněný. Jezdíme U Čápa! Skoro se dá říct, že svahu vládneme, ale jelikož jsme skromní, tak ještě nepředbíhejme. Jsme pozitivní, stejně tak jako počasí má být stále lepší, a tak panuje přes naše unavená těla dobrá nálada. Nesmíme zapomenout zmínit, že se o nás na chatě znamenitě starají, dnes jsme například dostali jako překvapení zmrzlinový dezert. A večer přišel dokonce i kouzelník, kterému asistoval náš „Radimoni“.

IMG_152920160223_113752IMG_1547IMG_1549

Středa

Dnes jsme celý den jezdili a všichni dělají pokroky. Snowboardisté již umí zatáčet na obě strany a na vleku si také poradí. Taktéž všichni lyžaři jsou schopni samostatné jízdy. První družstvo, které první den sotva stálo na lyžích, dnes zkoušelo smýkaný oblouk. Druhé lyžařské družstvo si mohlo dokonce dovolit takové triky jako je jízda na jedné lyži. Nezbývá než konstatovat, že s plnou platností vládneme svahu. Večer nás čeká přednáška Horské služby a zítra vyrážíme opět na svah. Dobrá předpověď se vyplňuje, průběžně se střídá sněžení a sluníčko.

IMG_1550 (1)IMG_1556 (1)20160224_09333520160224_102806

Čtvrtek

Dopoledne svítilo sluníčko a natáčeli jsme naše umění na video. Video bude sestříháno později a tak se budete mít na co těšit. Podmínky dnes byly opět slušné, teplota lehce pod nulou a většinu dne bylo polojasno. Výcvik v družstvech střídáme s volnými jízdami a všichni si to patřičně užíváme. Dnes jsme změnili režim dne a dopolední lyžování jsme si prodloužili až do 14 hod. Po pozdním obědě jsme potom odpočívali, protože nás čekalo od 18:30 večerní lyžování. To jsme si vychutnali plnými doušky a za dnešní den se cítíme skutečně vyježdění. V pátek dopoledne ještě polyžujeme a odjezd do Liberce je plánován na 15. hod.

IMG_0133

Pátek 

Páteční program byl naplánovaný s minutovou přesností, lyžování do půl druhé, rychlý přesun na oběd, bleskové zabalení a odjezd domů. V plánu byl závěrečný závod ve slalomu, který se nakonec uskutečnil, přestože se zdálo, že vše bude proti nám. Na lyžích už byla vidět na všech únava a také ne zrovna perfektní počasí přispělo k tomu, že jsme se rozhodli posunout odjezd na oběd o něco dříve a dát tak dětem delší čas na zabalení věci. Po obědě dostali žáci  za odměnu zmrzlinové poháry, protože nezávisle na časech dosažených v závodě byli vítězi všichni.

Celý týden panovala ve skupině pohodová  atmosféra. Žáci se velmi rychle skamarádili s dětmi že ZŠ Jestřebí, pokyny vedoucích kurzu respektovali a na srazy chodili vždy včas a připraveni. Majitelé Pardubických chat vždy ochotně přizpůsobili časy obědů dle našich možností a přání a řidiči a vlekaři od „Čápa“ nás zase ochotně celý týden vozili tam a zpět, jak jsme si poručili. Za mě tedy velká spokojenost a věřím, že příští rok to bude ještě lepší.

  

Starý web

Pokud chcete vidět starší příspěvky a další pak máte možnost zachovali jsme pro vás starý web.

KONTAKT

Základní škola, Liberec, Kaplického 384, p. o.

Kaplického 384

463 12, Liberec 23

IČ 72743379

TELEFONY

+420 739 329 110

+420 602 470 953