TITLE

DESCRIPTION

mezinárodní soutěž Schülerwettbewerb 2011

ZŠ Kaplického slaví další úspěch v mezinárodní soutěži, která nese název Schülerwettbewerb 2011

„Europa – das sind wir“ NRW

 

nemecka.soutez

Žáci IX. třídy Dalibor Binder, Simona Stránská, Michal Kočí, Richard Čacký, Šárka Dousková a Jan Havel se pod vedením paní učitelky Hany Zemancové pustili v říjnu 2010 do nelehkého projektu. Zaujalo je moto letošního ročníku německé žákovské soutěže: “Evropa – to jsme MY“. Tuto soutěž pořádá již přes 50 let Ministerstvo školství a kultury Spolkové republiky, Severný Porýní Vestfálsko.

Evropa bez hranic motivuje mladé lidi k otázkám typu: “Jakým směrem se budou vyvíjet dějiny Evropy do budoucnosti?“, k tomu, aby mohli přemýšlet o budoucnosti, potřebují ale poznat přítomnost, způsob života a myšlení v jednotlivých státech střední a východní Evropy.  Seznámení se s různorodostí jednotlivých národů lze dosáhnout například vzájemným dialogem, setkáváním se a prací na společných projektech. Učení se toleranci odlišností a poznávání nového je cílem mládeže zapojené do tohoto projektu.

Soutěžit se dá např. v kategoriích: umění, hudba, literatura, politika, dějepis, zeměpis, informatika. Žáci uplatňují již získané znalosti, učí se vyhledávat a zpracovat nové informace, propojují mezipředmětové vztahy s kreativitou, mají prostor pro realizaci vlastních nápadů a úročí nabyté znalosti v německém jazyce. V neposlední řadě pracují v týmu a učí se dělit si práci a spoléhat se na své partnery. Mají jeden společný cíl a váží si práce každého členy týmu.

Na zvolené téma: DOVOLENÁ u BALTU žáci vytvořili poutavý reklamní materiál na rozlehlou oblast v okolí Balského moře. Rozhodli se, že vytvoří 3D model mapy Baltského moře včetně okolních států. Ztvárnili plochu o rozloze 422 000 km²  na formát A3, metodou kašírování. Úkolem bylo vytvořit takový reklamní materiál, který by nalákal k dovolené do této oblasti co nejvíce turistů. Cílovou skupinou našich žáků se stali důchodci, kteří mají zájem o turistiku, památky a zajímavá místa v okolí Baltského moře. To celé zpracovali v německém jazyce. Zohlednili při své práci požadavky a nároky dané cílové skupiny na základě provedené ankety. Projekt je kombinací několika oblastí – 3D model, výtvarné techniky, zeměpis, německý jazyk, anketa, dějepis a kulturní rozdílnosti

Práci odeslali 31.ledna 2011, výsledky umístění, diplomy a ceny dostali žáci po vyhlášení vítězů v koncem května 2011. Gratulujeme soutěžícím k umístění na 3 místě v rámci České republiky.

 

nemecka.soutez2

autorka příspěvku Mgr. Hana Staňová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starý web

Pokud chcete vidět starší příspěvky a další pak máte možnost zachovali jsme pro vás starý web.

KONTAKT

Základní škola, Liberec, Kaplického 384, p. o.

Kaplického 384

463 12, Liberec 23

IČ 72743379

TELEFONY

+420 739 329 110

+420 602 470 953