TITLE

DESCRIPTION

MLADÝ DEMOSTHENES

ŠKOLNÍ KOLO – „MLADÝ DEMOSTHENES“ – celostátní soutěž v rétorice

ZŠ Kaplického 384, se ochotně zapojila do celostátní soutěže v rétorice. V pátek 11.12.2009 se sešli účinkující a diváci v učebně zeměpisu, aby prožili hezké kulturní odpoledne.

Do soutěže bylo přihlášeno 14 uchazečů. Vystupovali se svými vlastními texty, které tvořili už od října. Témata vystoupení byla různorodá – nejčastěji o svých domácích mazlíčcích, zážitcích z dovolené a závažných ekologických problémech dnešního světa. Jaké bylo překvapení v sále, když na pódium doprovodili své chovatele – účinkující –  pejsci a morčata.

Po hodině řečnictví, zasloužených potlesků a blýskání fotoaparátu se porota odebrala k poradě. Spokojeně odcházeli do družiny i nejmenší diváci, jejichž soustředění, pozornost, klid a zájem o své spolužáky nás mile překvapil.

V každé kategorii bylo uděleno první místo a jeho majitel postupuje do dalšího kola. Rozhodování bylo velmi obtížné, neboť první tři až čtyři výkony dosáhly téměř stejně kvalitní úrovně. Nakonec si výherci v úterý 15.12.2009 slavnostně odnesli diplomy.

Pořadí v I.kategorii    1.místo  Jana Paidarová 6.třída

2.místo  Růžena Hentzelová a Dominika Procházková 7.třída

3.místo  Anna Kučerová 7.třída,

Kristýna Horová a Nela Karpíšková 6.třída

Pořadí ve II.kategorii  1.místo  Tereza Cermanová 9.třída

2.místo  Andrea Preibisch 9.třída, Dalibor Binder 8.třída

3.místo  Mirka Valnohová 9.třída

Ostatním žákům byl předán diplom za účast. Všem upřímně gratulujeme k odvaze a přejeme hodně odvahy a hlavně mnoho dalších nápadů.