TITLE

DESCRIPTION

Projekt Rozumíme penězům v Libereckém kraji

Naše škola je již druhým rokem zapojena do projektu „Rozumíme penězům v Libereckém kraji“.

Protože se nezadržitelně blíží doba dovolených, sešli se dne 4. 5. 2011 žáci 6. ročníku ve svých „rodinách“,  které vytvořili v rámci minulého projektu a společně plánovali dovolenou.

K dispozici měli spoustu nabídek cestovních kanceláří. Když jsme se pak seznámili s vysněnou dovolenou jednotlivých rodin, došlo na těžší část úkolu – finanční propočty nákladů a jejich zanesení do rodinných rozpočtů.

Skupiny si poradily se zadaným úkolem skvěle a všechny čeká odjezd na jejich vysněnou dovolenou.

Žáci 6. třídy pracovali tentokrát pod odborným dohledem vzácné návštěvy, lektora celého projektu Rozumíme penězům, pana Mgr. Lukáše Istenčina.

V příštím školním roce zapojíme do této činnosti všechny třídy 2. stupně – formou projektových dnů.

Žáci si budou vést rodinný rozpočet ve svých cvičných rodinách, budou si pořizovat nové bydlení, kupovat auto, seznámí se s různými druhy půjček a naučí se, které náležitosti musí mít smlouva.

Projektový den VII. třídy

Dne 17. 6. se žáci 7. ročníku sešli opět ve svých fiktivních domácnostech, aby dále pokračovali v hospodaření se svými financemi z minulého školního roku.

Úvodem zavzpomínali na proběhlé události, všichni si zasloužili pochvalu, pamatovali si nejen svoji roli v rodině, ale také příjmy jednotlivých členů domácnosti.

Poté následovala trocha nezbytné teorie a  pak se již jednotlivé rodiny pustily do tvorby rozpočtové tabulky. Bylo nutno uvést všechny výdaje, které má i skutečná rodina – měsíční nájemné, poplatky za elektřinu, výdaje za jídlo a oblečení, kapesné dětem,…

Všem rodinám se podařilo vytvořit přebytkový rozpočet, nezbývá tedy než žákům popřát, aby si alespoň trochu školní teorie odnesli do života a i v jejich skutečném životě byl jejich rozpočet vždy přebytkový.

Mgr. Ivana Šolcová, Mgr. Lucie Bartošová – koordinátoři projektu

RP_logo_2LOGOLINK_barva_S_TEXTY