TITLE

DESCRIPTION

Sledování počasí – pokračování soutěže Polaris

V dubnovvých úkolech soutěže Polaris se zabýváme počasím, pranostikami a přístroji měřícími počasí.

Počasí jsme si zaznamenávali právě od Velikonoc pět dnů. Předpovědi se malinko lišili v teplotách nebo v předpovědi deště a slunce. Děti si myslí, že jsme teploty měřili v údolí Liberce, kde mohlo být trochu tepleji a také, že i když hlásí oblačno, může se občas sluníčko mezi mraky ukázat a nám to pak připadá jako polojasno.

Také jsme zkusili vyrobit „teploměr“ – zkuste to také: Potřebujete lahvičku, kterou naplníte vodou a přidáte potavinářské barvivo. Vložíte průhledné brčko a utěsníte modelínou. Když lahvičku vložíte do misky s vodou a vodu budete postupně přihřívat, tekutina začne stoupat a můžete si vytvořit svou stupnici hodnot.       1.B, Langpaulová

počasíteploměr 7teploměr 4